KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15406031
nr 1540 6031
Thure Malmberg
(1894-1968), Ã…land
Oljemålning, Väderkvarn. Signerad, daterad -54. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x46 cm
Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:29:23
Thure Malmberg
Läs mer om Thure Malmberg